Stem Projesi

( Bilim (Science), Teknoloji (Technology), Mühendislik (Engineering) ve Matematik (Math).

Proje Odaği: Eğitim

TSKF,  İstanbul ve İstanbul  dışındaki üniversitelerden gelen, farklı kulüplerimizin 21 STEM bursiyerine STEM eğitimi alan genç kızların motivasyonunu arttırma ve fırsat/cinsiyet eşitliği oluşturmak amaçlı eğitim sağladı.

Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği Aylık Yayını , Ekim sayısında Engineering Society ve BÜ Elektroteknoloji Kulübü’ne ilişkin yazılar dikkatimizi çekti ve bu kulüpler hakkında bilgi almak, “STEM “ konusu ile ilgili olarak birlikte neler yapacağımızı görüşmek üzere Boğaziçi Üniversitesi Vakfı ile irtibata geçildi. Ayrıca uluslararası bir kadın kuruluşu olarak ve Sadun Katipoğlu Üstün Başarı Bursu sponsoru olarak Federasyonumuzu daha iyi tanıtmayı amaçladık. Görüşmeler sonucunda 17 Şubat 2017 tarihinde Boğaziçi Üniversitesi’nde "Bilim ve Teknolojide Lider Kadınlar" zirvesine davet edildik ve İstanbul dışından gelen 21 STEM bursiyerimizle birlikte zirveye katıldık. SWES olarak cinsiyet eşitliği ile ilgili farkındalık yaratmanın öneminin de sıklıkla vurgulandığı bu zirvede, kadınları bilime teşvik etmek adına çeşitli başarı hikayeleri yer aldı. Katılımcılara sertifika verildi. Bursiyerlerin ulaşım masraflarını kulüpleri karşıladı.Gültepe TEM Yürütme Kurulu Başkanının iritbatı ile ,Sarıyer Belediyesi tarafından sağlanan İstanbul içi ulaşım ile lojistik destek sağlandı .
Projeye destek veren kulüplerimiz, Adana Kulübü , Alsancak Kulübü , Antakya Kulübü , Ataköy Kulübü , Denizli Kulübü ,  Etiler Kulübü , Göztepe Kulübü , İçel Kulübü ,İzmir Kulübü , Karadeniz Ereğli Kulübü , Karşıyaka Kulübü , Kordon Kulübü , Levent Kulübü , Moda Kulübü , Boğaziçi Kulübü , Şişli Kulübüdür.