Erken Doğanları Yaşatalım

PROJE ODAĞI : SAĞLIK

Prematüre bebekleri yaşatmak ve annelerin yüzünü güldürmek hedeflenerek ihtiyacı olan hastanelere “kuvöz “ bağışı gerçekleştirmek amaçlı Erken Doğanları Yaşatalım projesi iki aşamalı olarak, 1. Aşama 1 Haziran 2016-9 Mayıs 2017, 2. Aşama 19 Ekim 2017-29 Aralık 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

Üyelerimizin el emeği ile üretilen “patikler” projenin sembolü , bağış kaynağı oldu, sonrasında  battaniyeler ilave oldu. Proje,TSKF Gültepe TEM Komisyon üyeleri olan İstanbul Kulüpleri tarafından benimsendi ; yünlerin alınması, örülmesi, ambalajlanması, ambalajların içine projeyi ,Soroptimistleri ve Soroptimistliği açıklayan broşürlerin yerleştirilmesi ,Liv Hospital da 1 hafta süren ve tüm İstanbul Kulüplerinin üyelerinin katkısı ile yürütülen bağış kampanyası devamında Samsun, Adana ve Seyhan Kulüplerinden sağlanan patiklerle tam bir birlik beraberlik projesi oldu.Tıbbı cihaz olduğundan fiyat, kalite araştırması için ciddi emek verildi , tanıtımın yapılacağı yer araştırıldı. İstanbul Üniversitesi Kadın Doğum Yeni Doğan -Yoğun Bakım servisi bağış hastanesi ,Liv Hospital Ulus lansman,tanıtım olarak seçildi. 2.Kuvöz için SIE Action Fund’dan Euo 3,000.- kaynak desteği ile ; her 2 kuvöz için  tüm kaynak, üyelerimizin, yakınlarının , yurt dışı Soroptimistlerin bağışları ile  sağlandı. 9.5.2017 tarihinde ilk kuvöz,29.12.2017 tarihinde 2. Kuvöz hizmete girdi, İstanbul Üniversitesi Çapa Yerleşkesi Kadın Doğum Yeni Doğan -Yoğun Bakım servisinde bugüne dek binlerce bebeğe hizmet vermektedir. Projeye kaynak sağlamak için, Balat Kültür Evinde, Kuşadası Delege toplantısı Korumar Otelde ve SIE Kongre-2017-Floransa’da kermes organizasyonları yapılmıştır.

Takiben  Levent Kulübü  İstanbul Üniversitesi Kadın Doğum Yeni Doğan -Yoğun Bakım servisine, Pendik Kulübü Üyesi Nazime Hanım Kelkit Devlet Hastanesi’ne, Mezitli Kulübü Mersin Devlet Hastanesi’ne birer kuvöz bağışladılar, 5 kuvöz ile bebek ve annelere yaşam desteği vermeğe devam edilmektedir, Tarih ve TSKF etiketli kuvözlerdeki bebekler de arada ziyaret edilmeye devam edilmektedir. 

Proje ortakları, Gültepe Toplum Eğitim Merkezi Yürütme Kurulu liderliğinde, Adana Kulübü , Ataköy Kulübü , Boğaziçi Kulübü ,  Etiler Kulübü , İstanbul Kulübü , Levent Kulübü , Marmara Kulübü , Moda Kulübü , Pendik Kulübü , Samsun Kulübü , Seyhan Kulübü , Şişli Kulübü’dür. 
*NOT : 20.11.2017 Kuvöz Fatura bedeli KDV dahil 23,760.- Euro yaklaşık 4.56 = Euro 5,210.- (bugün yaklaşık TL. 93,000.-)