Öğretmen Destek Atölyeleri

Proje Odağı:Eğitim

Projemiz bilimsel düşünme becerisine sahip, araştırmacı ve sorgulayıcı, iletişim kurma becerisine sahip, teknolojiyi etkin bir şekilde kullanabilen, kendini gerçekleştirmiş ve bunun yanı sıra insanlığın ortak değerlerini de sahiplenmiş, yaratıcı, üretken, takım çalışmasına yatkın, öğrenmeyi öğrenmiş ve yaşam boyu öğrenmeyi benimsemiş öğretmenlerle çalışmak hedeflenerek planlanmıştır. 

Amacımız, Türkiye’de görev yapan öğretmenlerin ders tasarlama ve temel öğretmen becerileri konusunda gelişimlerine katkı sağlamaktır.
Mesleki ve kişisel gelişimini sağlayan öğretmenlerin çalıştıkları okullarda diğer meslektaşlarıyla iletişim halinde olarak okullarını öğrenen okula dönüştürebilmesi konusunda farkındalık kazandırmaktır. 

Tüm Türkiye’den değişik illerden 40 öğretmenimizin katılımı ile gerçekleştirilmiştir.

Projemiz 7 ay sürmüş olup ilk eğitimimiz 10-12 Aralık 2021 tarihlerinde Ankara Gür Kent Otelde yapılan 2 günlük yüzyüze eğitimle başlamıştır. Her ay (Ocak-Şubat-Mart-Nisan-Mayıs-Haziran) aylarında 1 tam gün online çevirimiçi eğitim ile devam etmiştir. Her ay yapılan geribildirim süreci ile de desteklenmiştir. 10-12 Haziran 2022 tarihinde 11 Haziran ‘da Atamızı ziyaret ve Anıtkabir’e çelenk koyma töreni ile başlayıp Ankara Gür Kent otelde yapılan eğitim ve sertifika töreni ile tamamlanmıştır.

Projemiz Eğitimde Kalite ve İşbirliği Platformu ortaklığı ile yürütülmüştür. Projemizin gerçekleşmesine katkı sağlayan kulüplerimiz Adana-Alsancak-Anıttepe-Ankara-Antakya-Ataköy-Boğaziçi-Bursa-Denizli-Etiler-Emek-Gaziosmanpaşa-Göztepe-İçel-Karadeniz Ereğli-Karşıyaka-Marmara-Mezitli-Oran-Moda-Seyhan-Şişli-Uludağ-Tarsus Şelale Soroptimist Kulüpleridir.