TSKF Kıvılcım Projesi

23 Kasım 2019 - 30 Mayıs 2020

 

ICF Türkiye ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’nun birlikte hayata geçirdikleri, “Kıvılcım Projesi”nin ikinci etabı 23 Kasım, 2019 - 8 Şubat 2020, üçüncü etabı ise 22 Şubat 2020- 30 Mayıs, 2020 tarihlerinde yapılacaktır. 


Profesyonel Koç Thomas Leonard, Uluslararası Koç Federasyonu’nu (ICF), 1995 yılında, diğer koçların birbirlerini destekleyip mesleğini geliştirmeleri için, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurmuştur. Günümüzde 60 ülkede 120+ Chapter ile faaliyet gösteren ICF Global’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) amacı, profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletmektir. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder. 


ICF Türkiye 2005 yılında 3 üye ile kurulmuş, 24 Aralık 2009 tarihinde ise Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği ismiyle resmi kimliğine kavuşmuştur. ICF Türkiye'nin amacı, koçluk mesleği, koçluğun işlevleri ve topluma katkıları hakkında toplumun farkındalığını yükseltmek ve üyelerinin yetkinlik ve etkinliğini arttırmaktır.


 Birlikte hayata geçirdiğimiz projede, programa kulüplerimizin Türkiye’nin değişik illerinden gelen, üniversitede okuyan burslu üniversite öğrencileri katılmaktadır.


 Kıvılcımlarımızla çalışacak olan ICF Türkiye koçları, burslu öğrencilerimize yaşamlarına destek sağlamak amaçlı bir program dahilinde koçluk vereceklerdir.


 Amacımız burslu öğrencilerimize, Kıvılcım’larımıza “Kariyer Koçluğu” aldırmak, onların farkındalıklarını geliştirmek, eyleme geçmelerini sağlamak, kendilerini nerede görmek istiyorlar, ne yapmak istiyorlar bu programla ortaya çıkarmak.


 Bu çalışma 2 atölye çalışması (Bireysel görüşme öncesi ve sonrasında) ve 4 bireysel görüşme olarak planlandı. Atölye çalışmaları İstanbul’da yapılacak olup , 4 kez yapılacak bireysel seanslar skype üzerinden yürütülecektir.