TSKF Anıtkabir Ziyareti

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin 84. yıl dönümünde saygı, minnet ve özlemle anmak ve onun manevi huzurunda şükranlarımızı ifade etmek için 12 Kasım 2022 günü TSKF liderliğinde tüm kulüp üyelerimiz eğitim desteği verdiğimiz gençlerimiz ve yakınlarımızla birlikte Anıtkabir’deydik. Anıtkabir özel defterinde duygu ve düşüncelerimizi paylaştık. 

Cumhuriyetimizin Kurucusu Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk,
Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu üyeleri olarak, huzurunuzda olmaktan büyük gurur ve onur duymaktayız.
Bizlere özgür düşüncenin, demokrasinin, laikliğin ve hukukun üstünlüğünün esas alındığı, çağdaş uygarlık hedefine yönelik bir devlet ve toplum yapısının, temelini ileriye taşıma sorumluluğunu emanet ederek, açtığınız yolda izinizden yürümeye kararlılıkla devam ediyoruz.

Cumhuriyet ve evrensel değerlerini içselleştirmiş, çağdaş Türk kadınları olarak karşılaştığımız zorluklarda, sizin akılcılık bilimsellik ve gerçekçilik ilkenizle tüm zorlukların üstesinden gelmeye çabalıyoruz.

Sizin, biz kadınlar için yaptığınız tüm mücadelenizi, inkılapları ve bizlere kazandırdıklarınızı minnetle anarken, Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu olarak eğitim, güçlendirme ve fırsatlar yaratma yoluyla, toplumda kadının konumunun güçlendirilmesi, yaşamlarının her alanda iyileştirilmesi, insan haklarının tam ve âdil olarak uygulanması, toplumsal eşitlik ve gelişme için, tüm bilgi ve becerilerimiz ile tasarlayıp uygulamaya koyduğumuz projeleri ve etkinlikleri gerçekleştirmeye çalışıyoruz.

Biz fikri hür, irfanı hür Soroptimistler, Cumhuriyetimizin ve değerlerinin her daim bekçisi olarak, tüm ideallerinizi gerçekleştirmek, fikir ve düşüncelerinizi yaşatmak için var gücümüzle ve kararlılıkla çalışıp, sizin ışığınızla aydınlanan yolda yürümeye devam edeceğiz...
En derin saygı ve sonsuz minnet duygularımızla.

Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu adına
Sevil Koca
Başkan
2021-23 Dönemi
12.11.2022