Balat Kültür Evinin 12. Kuruluş Yıldönümü kutlandı

BALAT KÜLTÜR EVİ 12 YAŞINDA 

Soroptimist kimliğimizin sembolü olan Balat Kültürevimizin 12.Kuruluş Yıldönümünü Geçmiş Dönem Federasyon Başkanlarımız,Balat Yürütme Kurulu Başkanlarımız, İstanbul Kulüpleri Başkanlarımız,

Soroptimist kızkardeşlerimiz ve Balat Kültürevi dostlarımız ile birlikte heyecan ve çoşkuyla kutlarken yıllardır verdiğimiz çabaların karşılığını aldığımızı görmekten  mutluluk ve gurur duyuyoruz.

2008 yılında başlayan geniş çaplı bir restorasyonun ardından dönemin SI Başkanı Hanne Jensbo ve SIE Başkanı Eliane Legasse'nin katılımlarıyla 2010 yılında topluma kazandırılan, sadece ulusal değil uluslararası boyutta ses getiren önemli ve dikkat çeken bir başarı öyküsüne sahip olan Balat Kültürevimiz, o günden bugünlere dayanışma ruhumuz ve birliğimizin gücüyle semtin kültürel değişimine katkıda bulunmaya devam ediyor.Tarihi dokusuyla, kültürel mirasıyla ve sosyal yapısıyla içinde pek çok cevheri ve zenginliği barındıran Balat semtine tarihin içinden bugüne köprü kurarak yaşayan, işlevsel bir Kültürevi kazandıran Soroptimistler olarak, başta semt kadınları ve çocukları olmak üzere tüm Balat sakinlerini kültürel,sosyal ve sanatsal açılardan doyuracak etkinliklere ev sahipliği yapmaya devam ediyoruz.

Gerçekleştirilen projelerle kadınlarımızın sosyal ve ekonomik anlamda güçlenmesine destek vererek nice hayatlara dokunarak dönüşümleri gerçekleştiriyoruz.

Tüm Soroptimist kızkardeşlerimizin ortak emeğiyle gerçekleşen başarımızın gelecekte daha güçlü, ses getiren ve farkındalık yaratan projelere ilham vereceğine inanıyoruz.

Balat'ta aydınlık bir gelecek için yakılan meşalenin daha nice yıllar kadınlarımıza, genç kızlarımıza ve çocuklarımıza ışık tutmasını diliyor, 12 . Kuruluş Yıldönümümüzü  kutluyoruz..