TSKF Kıvılcım Projesi

1 Şubat - 30 Haziran, 2019

 

ICF Türkiye ve Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu’nun birlikte hayata geçirecekleri ilk proje, “Kıvılcım Projesi” 2 Şubat’ta atölye çalışması ile İstanbul’da başlıyor.

 

Profesyonel Koç Thomas Leonard, Uluslararası Koç Federasyonu’nu (ICF), 1995 yılında, diğer koçların birbirlerini destekleyip mesleğini geliştirmeleri için, kar amacı gütmeyen bir organizasyon olarak kurmuştur. Günümüzde 60 ülkede 120+ Chapter ile faaliyet gösteren ICF Global’in (Uluslararası Koçluk Federasyonu) amacı, profesyonel koçluk sanatını, ilmini ve mesleğini ilerletmektir. ICF, koçluk mesleğinin küresel liderliğini üstlenmiştir. Koçluk mesleği standartlarını belirler ve bağımsız unvanlama sistemi sağlayarak dünyanın birçok yerinde hizmet veren koçlar ile koçluk mesleğine hizmet eder.

 

ICF Türkiye 2005 yılında 3 üye ile kurulmuş, 24 Aralık 2009 tarihinde ise Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği ismiyle resmi kimliğine kavuşmuştur. ICF Türkiye'nin amacı, koçluk mesleği, koçluğun işlevleri ve topluma katkıları hakkında toplumun farkındalığını yükseltmek ve üyelerinin yetkinlik ve etkinliğini arttırmaktır.

 

Birlikte hayata geçireceğimiz bu ilk projede, programa kulüplerimizin Türkiye’nin değişik illerinden gelen, geneli 4. Sınıf öğrencisi olan 40 burslu üniversite öğrencisi katılacaktır.

 

Kıvılcımlarımızla çalışacak olan ICF Türkiye koçları, burslu öğrencilerimize yaşamlarına destek sağlamak amaçlı bir program dahilinde koçluk vereceklerdir.

 

Amacımız burslu öğrencilerimize, Kıvılcım’larımıza “Kariyer Koçluğu” aldırmak, onların farkındalıklarını geliştirmek, eyleme geçmelerini sağlamak, kendilerini nerede görmek istiyorlar, ne yapmak istiyorlar bu programla ortaya çıkarmak.

 

Bu çalışma 2 atölye çalışması (Bireysel görüşme öncesi ve sonrasında) ve 4 bireysel görüşme olarak planlandı. Atölye çalışmaları İstanbul’da yapılacak olup , 4 kez yapılacak bireysel seanslar skype üzerinden yürütülecektir.