Kıvılcım 2021-2022

Proje Odağı: Eğitim

Bu projede, gençlerin kendilerini daha iyi tanıması ve içsel potansiyelini fark etmesinin sağlanması, zihinsel bariyerlerinin aşılması, yaratıcılığın canlandırılması, motivasyonun güçlendirilmesi amaçlanmaktadır. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesinden yola çıkılarak özellikle olanakları sınırlı kadın ve kızların nitelikli eğitime ulaşmaları için bu proje planlanmıştır.

Kıvılcım Projesi kapsamında; ICF Türkiye ( Uluslararası Profesyonel Koçluk Derneği), TSKF’nin projeye başvuran burslu üniversite gençlerine, her birine 4 seans bireysel ve 2 seans grup koçluk hizmeti verecek gönüllü koçlar bulmak için kendi hesaplarından duyurular yaptı. Gelen başvurular değerlendirerek uygun koçlar projeye dâhil edildi.

Bireysel ve grup koçluk seansları pandemi koşulları sebebiyle, dijital ortamda online veya telefonla gerçekleşecekti.

12 Mart 2022, Cumartesi günü Proje açılış toplantısı gerçekleştirildi.

Bu toplantıya ICF Türkiye ve TSKF yönetimi , projeye katılan bursiyerler ve Soroptimist üyeler katıldı. Proje hakkında bilgilendirme ve grup koçluk eğitimleri yapıldı.

Açılış ve beraberinde yapılan grup koçluk eğitiminden sonra projeye katılan gençlere bireysel koç atandı. En az 4 kez olmak üzere ihtiyaç doğrultusunda 6 seans koçlar ile gençler birebir eğitimlerinin yapılması planlandı.

Toplam 45 genç kıza ulaşılan bu projede, Haziran ayı içinde kapanış ve son grup koçluk  toplantısı yapılması planlanıyor.