3 Ekim Soroptimistlik ve Dostluk Günü

Değerli Geçmiş Dönem Başkanlarım,
Değerli Kulüp Başkanlarım,
Sevgili Kız kardeşlerim,


Bugün Soroptimistliğin 98.yılını kutluyoruz. 3 Ekim 1921’de Oakland Kaliforniya’da kurulan ilk Soroptimist Kulübü ile hizmet yolculuğuna başlayan Uluslararası Soroptimistlik dünyadaki tüm iş ve meslek kadınlarına üyeleri olarak kapılarını açmış dostluk, dayanışma ve barış ilkeleri çerçevesinde topluma hizmet amacıyla çalışmalarını sürdürmüş ve sürdürmektedir.


Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu bünyesindeki kulüplerimizin program hedeflerimiz kapsamında yaptığı başarılı çalışmalarla birçok kadın ve çocuğun yaşamına dokunmuş ve gelişimlerine katkıda bulunmuş olan Soroptimistler Kadınların ve kız çocuklarının sesi olmaya devam edecektir. Bu çalışmalar karşılıklı sevgi, saygı, iyi niyet, özveri ve hoşgörü çerçevesinde geliştirilen DOSTLUKLA ve BİRLİKTELİKLE her geçen gün daha da büyümekte ve yaygınlaşmaktadır.


Her zaman olduğu gibi hedeflerimiz doğrultusunda çalışarak yaşamın her alanında cinsiyete dayalı eşitsizlikle mücadelemize devam edip Kadınlarımızın Sesi olmaya devam edeceğiz ve bunu tüm Soroptimistler elele, birlikte başaracağız.


Tüm Soroptimist Kızkardeşlerimizin “Soroptimistlik Dostluk Günü” kutlu olsun.


Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu

2018-2020 Yönetim Kurulu adına

Nur Velidedeoğlu Kavuncu
Başkan