3 Ekim Dünya Soroptimistlik ve Dostluk Günü

Değerli Soroptimistler,


Bugün 3 Ekim 2017 ,  Yeniden “3 Ekim Dünya  Soroptimistlik ve Dostluk Günü “ .
Kutlu olsun !

Ülkemiz  ve Dünya kadınlarının sesi olmak bizleri her zaman motive etti, bizlerle birlikte dünyanın farklı yerlerindeki kadınların da aynı amaç ile çalışıp , çabaladığını bilmek , globalleşen dünyada uluslararası bir sivil toplum örgütünün parçası olmak  her zaman daha fazla tatmin ve güç verdi.

Avrupa Federasyonu’nun “ 39 kulüp ve 995 üyesi “ile birlikte güçlü  bir Ünyon’u  olarak   1948 yılından beri faaliyetimiz sürdürüyor olmamız bizlere gurur veriyor .

Her zaman olduğu gibi başta Kurucu Başkanımız  Müfide Ferit  olmak üzere ve beraberindeki 14 Cumhuriyet aydını Dr. Pakize Tarzı, Dr. Müfide Küley  Dr Ülken Akçora , Dr. Nüzhet Gökdoğan, Muazzez Tahsin Berkant , Münevver Alpar ,Refia Övüç, Nesterin Dirvana , Bihterin Berkin , Sevinç Dıblan, Lütfiye  Arıbal  Alyot ,  Neriman Çapan, Nazlı Tektaş , Habibe Erkan ‘ı , bizlere SI Başkanlığı gururunu yaşatan Sadun Katipoğlu’nu ve yıllarca  emeği geçmiş olan , kaybettiğimiz bütün üyelerimizi rahmet , sevgi ve saygıyla anıyorum .

“Dostluk “ ; en önemli kazanımlarımızdan biri de dostluk  ; var  mı böyle bir imkan ve  çeşitlilik !  Farklı din , dil , ırk , beceri , hayat tarzı  !  Ama bir araya gelince yıllardır tanıyoruz sanki bir birbirimizi!

Ancak dostluklar tüm Dünyamız  için geçerli ;  acil ihtiyaç var ! Her bireyin emek vermesi lazım sevgi ve dostluk için.

Kadınlar için ; hakları için , savunma için , eğitim ,için , ekonomik güçlenmeleri  için  yerimizden kalkıyor ve yine devam diyoruz. 

Aynı zamanda  “ Barış ,Birlik ve Bilim “  için de her zaman ayaktayız !”

Umut ve dostlukla hep birlikte ! “3 Ekim Dünya Soroptimistlik  ve Dostluk  Günü “kutlu olsun. 


Saygı ve sevgilerimizle,


Türkiye Soroptimist Kulüpleri Federasyonu Yönetim Kurulu adına ,
Nilgün Pakkan 
 
Başkan, 2016-2018